Great Danes YFC

Great Danes YFC

The FA
Saturday 9th March
Pitch Time Home Team Opposition Competition Referee
1 (5v5) 10:30 GDYFC U7 Pumas (Paul Frampton-Calero) v FC Redwing Girls U8 Buzzards BCFAYL - Bristol Central Division
3 09:00 GDYFC - New Intake U4,U5 & U6 (Jack of all Sports) Friendly
4 09:00 GDYFC - Inclusivity (Chris Archer) Friendly
9 (5v5) 10:30 GDYFC U8 Pumas (Sean Tolan) v Hannakins Farm Y U8 Stripes BCFAYL - Lille - Spring
Sunday 10th March
Pitch Time HomeTeam Opposition Competition Referee
2 (7v7) 10:00 GDYFC U9 Girls (Jack Bailey) v Byron Redstar Under 9 League Cup_2023 - 2024
2 (7v7) 11:15 GDYFC U10 Tigers (Matthew Looker) v Ongar Juniors Y U10 White BCFAYL - Seville - Spring
3 (9v9) 10:00 GDYFC U12 Lions (Oisin Daly) v BSC FC Youth U12 United BCFAYL - Division 2
3 (9v9) 11:30 GDYFC U12 Tigers (Kelvin Nash) v Hashtag United Y U12 Yellow Under 12 League Cup_2023 - 2024
4 (11v11) 10:00 GDYFC U17 Leopards (Russell Selwood-Fry) v Upminster Park Rovers J U17 Pumas BCFAYL - Division 2 James Springfield
4 (11v11) 12:00 GDYFC U17 Lions (Mike Jones) v Perry Street Youth U17 Reds BCFAYL - Division 1
4 (11v11) 14:00 GDYFC U14 Leopards (Paul Thompson) v Collier Row Youth U14 Red Under 14 League Vase_2023 - 2024
5 (11v11) 10:00 GDYFC U18 Pumas (Darren Lombard) v Harold Wood Cougars Y U18 Blacks BCFA-CYFL - Premier Division
5 (11v11) 12:00 GDYFC U16 Girls (Paul Shead) v Bowers & Pitsea Girls U16 ECGL - A Division
5 (11v11) 14:00 GDYFC Great Danes Women (Mike Dunning) v Stones Ladies First ECWFL - Division Two
6 (11v11) 10:00 GDYFC U16 Pumas (Peter Carter) v Thurrock Tigers U16 Under 16 League Trophy_2023 - 2024
6 (11v11) 12:00 GDYFC U15 Jaguars (Justin Hennessey) v Elite Colts Y U15 Yellow BCFAYL - Division 3
6 (11v11) 14:00 GDYFC U13 Lions (Stephen Chivers) v Corringham Athletic Y U13 Blue BCFAYL - Division 1
7 (11v11) 10:00 GDYFC U16 Leopards (Jon Clayden) v Corringham Athletic Y U16 Blue BCFAYL - Division 2
7 (11v11) 12:00 GDYFC U14 Pumas (Lloyd Hayzer) v Langley Colts Y U14 Mustangs BCFAYL - Division 5 Tom Gillett
7 (11v11) 14:00 GDYFC U13 Tigers (John Fallows) v Grays Athletic Youth U13 Yellow BCFAYL - Division 5
8 (7v7) 09:00 GDYFC U9 Lions (Greg Blackman) v Langley Cokts u9 Rangers Under 9 League Trophy_2023 - 2024
8 (7v7) 10:30 GDYFC U10 Jaguars (Darren Johnson) v Elite Colts Y U10 Black BCFAYL - Murcia - Spring
11 (9v9) 10:00 GDYFC U11 Pumas (Nicholas Hart) v Lakeside Y U11 Titans Under 11 League Plate_2023 - 2024